Oświetlenie do garderoby- dlaczego jest tak istotne

Oświetlenie do garderoby- dlaczego jest tak istotne

Oświetlenie do garderoby- dlaczego jest tak istotne

Przez lata garderoba przeszła ogromną przemianę. Kiedyś było to miejsce, w którym po prostu przechowywało ubrania i obuwie. W dzisiejszych czasach jest to pomieszczenie bardzo ważne, w każdym domu. Artykuł powstał we współpracy z naszym partnerem mybaze serwis modowy

Każdy stara się bardzo precyzyjnie dobrać każdy rodzaj półek, regałów i wieszaków, tak aby całość wyglądała na bardzo spójne i przyjazne pomieszczenie. Dodatkowo garderoba to już nie tylko miejsce do przechowywania, teraz duża część osób zaczyna eksponować najlepsze to co ma w swoich szafach, na przykład kolekcja butów czy torebek.

Wyposażenie tego pomieszczenia zależy od ilości miejsca, jakie posiadamy. Jeżeli tylko na to pozwala przestrzeń doskonałą opcją jest zamontowanie lustra, wyspy czy nawet toaletki. Zazwyczaj dla kobiet jest to miejsce niezwykłe, w którym potrafią spędzać mnóstwo wolnego czasu na porządkach i przymiarkach.

Aby garderoba spełniała swoje przeznaczenie warto zainwestować w dobre oświetlenie. Dzięki niemu nasze pomieszczenie zyska na wyglądzie, dodatkowo zadziała na komfort w szukaniu konkretnej rzeczy. Wybór odpowiedniego oświetlenia zadziała pozytywnie na wystrój całego pokoju. Warto przed zakupem doradzić się, jakie oświetlenie jest najlepsze i dlaczego.

Jak dobrać oświetlenie garderoby?

Wybierając światło, które będzie użytkowane w garderobie, należy mieć na uwadze kilka zmiennych czynników. Do najważniejszych zalicza się wielkość pomieszczenia, ogólny układ pokoju oraz dostęp do naturalnego światła.

Jeżeli w garderobie jest okno, to już ogromny plus w dalszym urządzaniu. Natomiast jeżeli nie ma dostępu do okna, nie ma innej opcji niż dobór odpowiedniego sztucznego oświetlenia. Przy wyborze oświetlenia, każdy szczegół jest ważny. Osoby znające się takich projektach, uważają, że inne lampy wybieramy do zamkniętej przestrzeni, a inne do otwartej.

Na rynku dostępne są różne rodzaje źródeł światła - do najpopularniejszych zaliczamy lampy stojące, lampki nocne, kinkiety, led-y. Po wyborze źródła światła, musimy zastanowić się nad barwą oświetlenia.

Barwa ciepła oraz zimna mają duży wpływ na kolorystykę ubrań i na koloryt ludzkiej cery. Dodatkowo wybór barwy ma duży wpływ na nasze ogólne samopoczucie.

Zobacz nasze produkty

Jaką barwę światła wybrać?

Sprawdzonym wyborem będzie barwa neutralna, czyli taka najbardziej podobna do światła dziennego. Jest to najlepszy odcień, który nie wprowadza w błąd, dzięki temu możemy zmniejszyć ryzyko źle dobranych ubrań, pod względem kolorystycznym.

Nikt z nas nie lubi takich sytuacji, dlatego warto przed zakupem żarówki doradzić się specjalisty. Z pewnością taką rade uzyskamy w sklepie z oświetleniem. Wybór naturalnego odcieniu światła sprawi, że koszule będę miały piękny biały kolor.

Co jeszcze można trzymać w garderobie?

Dobrze zaprojektowana garderoba to miejsce, w którym panuje ład i harmonia. Wszystkie ubrania są poselekcjonowane na różne kategorie.

Warto zaznaczyć, gdzie są ubrania letnie i wiosenne, gdzie te cieplejsze na jesień, zimę. Dodatkowo nasze najczęściej ubierane ubrania powinny znajdować się na jednej półce, zaoszczędzimy w ten sposób znaczną ilość czasu.

Na wieszakach warto powiesić sukienki, marynarki czy koszule - tego typu produkty od wielu znanych marek np: Versace Jeans Couture znajdziesz na stronie partnera https://mybaze.com/pl/sukienki/versace-jeans-couture/.Wcześniej należy je dokładanie wyczyścić i wyprasować. W taki sposób nigdy nie spotka nas niemiła niespodzianka, brudnej i niewyprasowanej sukienki.

Jeżeli tylko miejsce nam na to pozwala, uporządkujmy obuwie. Również należy je dokładnie wyczyścić i ustawić tak, aby z łatwością można było w każdej chwili je wyjąć.

Dodatkiem w garderobie powinno być duże lustro, doskonale, gdy będzie podświetlane. To ułatwi nam wybór stylizacji, ponieważ zawsze będziemy mogli przymierzyć ubiór i przejrzeć się w odbiciu lustrzanym.